E TWINNING ПРОЈЕКАТ '' МИ - ВИ - ОНИ''

Updated: Feb 16, 2019

Међународни пројекат истраживања сличности и разлика у друштву

Покренут 21.08.2017.

Језици : српски, hrvatski

Узраст: Од 16 до 18

Предмет: друштвене науке / социологија

Учесници:

ХРВАТСКА:  Трећи Б разред Средње школе Чаковец и наставник Миљенко Хајдаровић

СРБИЈА:  26 матураната – добровољаца  природно математичког смера  и наставник Зорана Матићевић IV razred  IV1, IV2, IV3, IV4 – Гимназија Патријарх Павле

1.Дурлевић Ивана  IV-1

25.Шкобо Теодора IV-4

26.Шкобо Томислав  IV-4

Циљеви

Ученици ће у оквиру заједничког пројекта проучавати сличности хрватског и српског друштва. Теме су саставни део наставе Социологије.

Радни поступак

Ученици ће током школске године 2017/2018. учествовати у следећим активностима: 1. Обликовање  заједничког  Twinspace простора 2. Skype kонференције 3. Дискусије и размене мишљења на платформи FlipGrid 4. Истраживања друштва и размена резултата путем дигиталних алата 5. Снимање заједничког видеа и објава на  Youtubeu

Очекивани резултати

Подстицање међународне сарадње, смањивање предрасуда и стереотипа о суседима.

Прва заједничка активност је била креирање анкете о предрасудама и стереотипима према суседима. Ученици обе школе су одговарали на питања и при томе су изразили очекивани ниво постојећих стереотипа о Хрватима и Србима. Резултати су представљени у школама током сптембра и октобра и објављени на пројектном  TwinSpaceu.

Друга заједничка активност је била међусобно представљање ученика кориштењем апликације FlipGrid. ( CODE ztwexd8 )  Ученици су објавили више од   80 видео снимака које су прегледали више од 7.000 пута. Доступно је само ученицима који су учествовали.

Трећа заједничка активност је било успостављање и одржавање првог  Skype састанка. Ученици су разговарали о свакодневици, музици, спорту и школи.

Договорене су активности до краја школске године.

17 views