-ОБАВЕШТЕЊЕ-
Почиње пријава за пријемнe испитe за специјализована одељења гимназија и уметничке средње школе

Пријава ученика за полагање пријемних испита за упис у специјализоване гимназије, специјализована одељења гимназија, као и за уметничке средње школе почиње у понедељак, 15. априла и трајаће до 22. априла 2024. године, до 16 часова.

Електронска пријава кандидата врши се на порталу Моја средња школа, односно путем налога на овом порталу коме приступа родитељ или други законски заступник шифром за есДневник или за налог на Националном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs.

Уколико ученици не искористе могућност пријаве електронским путем, могу се за полагање пријемног испита пријавити 19. или 22. априла, од 9 до 16 часова у својој основој школи или у школи у којој полажу пријемни испит.

Полагање пријемних испита биће организовано у средњим школама од 10. до 19. маја, а ученици своје резултате моћи ће да виде на порталу Моја средња школа.

Прелиминарним планом уписа за школску 2024/2025. годину превиђено је нешто мање од 5.000 места у специјализованим одељењима гимназија за математику, физику, географију и историју, рачунарство и информатику, биологију и хемију, сценску и аудио-визуелну уметност, филолошке науке, спорт, билингвална одељења, као и за уметничке средње школе – ликовне, балетске и музичке.

За упис у специјализоване гимназије и одељења и уметничке школе је потребно да ученик положи и пријемни испит којим се проверавају склоности и способности ученика.

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ ШКОЛСКЕ 2023/24. ГОДИНЕ

Увид у тестове или жалбе ученици могу остварити у понедељак и уторак од 12:00-14:00 часова у просторијама школе Гимназије Патријарх Павле у пратњи предметног професора.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани, настава у другом полугодишту почиње 22. јануара 2024. године, парна смена (други и четврти разред) има наставу од 8 часова, а непарна смена (први и трећи разред) од 14 часова.

Дан школе - 15.11. 2023. године

Писмо министарке проф. др Славице Ђукић Дејановић ученицима и запосленима у основној и средњој школи

Списак ученика првог разреда по одељењима шк. 2023/24. година

Пријављивање кандитата и полагање пријемног испита за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

уторак-понедељак

18-24.04. до 16 ч

Електронско пријављивање кандидата за пријемни испит на Порталу www.mojasrednjaskola.gov.rs (МСШ), за ауторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који су евидентирани у централној бази Министарства и добили су десетоцифрену шифру, и за неуаторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који нису евидентирани у централној бази Министарства

петак и понедељак

21.04 и 24.04. 09-16 ч

Пријављивање кандидата за пријемни испит непосредно у матичним основним школама и непосредно у средњим школама у којима је организовано полагање пријемних испита.

субота

20.05.
10-12 ч – математика

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика)

Дан школе 15.11.2022. године

Гимназија „Патријарх Павле”

Некадашња XV београдска гимназија налази се на адреси Гочка 40 у општини Раковица. Идеја о оснивању гимназије појавила се 1991. Како је растао број ученика који уписују гимназију, тако се она и просторно ширила. Дана првог септембра 2016. године дотадашња XV београдска гимназија мења назив у Гимназија „Патријарх Павле”.

Општи услови за упис у школу

За редовне ученике могу да конкуришу кандидати који су завршили основну школу. Редослед кандидата утврђује се према укупном броју бодова добијених на основу: општег успеха у VI, VII и VIII разреду основне школе, броју бодова добијених на основу такмичења током VIII разреда основне школе и резултата на квалификационом испиту.

Еко - школа

Међународни програм Фондације за образовање за животну средину (ФЕЕ) – „ЕКО-ШКОЛЕ“ има за циљ подизање свести ученика да постану главна покретачка снага промена одрживог друштва, кроз забаву и активно учење.

Тренутно је више од 11 милиона ученика и студената укључено у програм Еко-школа у преко 60 земаља у свету.

Напредно програмирање

Знање

Ученици који се упишу у ИT одељење ће до завршетка гимназијског образовања овладати вештинама напредних концепата програмирања. Стећи ће способност за праћење нових решења у области научних технологија.

Рад у малим групама

Посвећеност

Завршивши овај смер ученицима су отворена врата и за остале факултете на које могу да се упишу као свршени гимназијалци. Број ученика у ИT одељењу је 20. Настава рачунарских предмета одвија се у групама са по 10 ученика.

сазнајте

Зашто уписати ИТ смер?

БУДИТЕ У ТОКУ

Школски пројекти